Najprostszy sposób na przyspieszenie porostu włosów - masaż skóry głowy

Wiele osób rozpoczynając przygodę z włosomaniactwem szuka łatwego i taniego sposobu na szybki porost włosów. Wiele słyszy się o wcierkach, ampułkach, olejach do skóry głowy i innych kuracjach. Nie dadzą one jednak spektakularnego efektu, jeśli zapomnimy o regularnym masażu skóry głowy. Masażu, któremu wystarczy poświęcić dosłownie 5 minut w ciągu dnia i który nie wymaga od nas specjalnych narzędzi czy też umiejętności.

Co daje nam taki masaż?

  • Dzięki niemu pozbywamy się z głowy obumarłych włosów, które przeszkadzają w wyrośnięciu nowym. Może się zdarzyć, że w trakcie pierwszego po długim czasie masażu wypadnie nam więcej włosów niż zwykle, ale to całkowicie normalne - te włosy wypadłyby same w przeciągu 2-3 dni. Tak długo blokowany nowy włos może po prostu nie wyrosnąć.
  • pobudza krążenie krwi i dotlenia cebulki włosów, a włosy wyrastają mocniejsze i bardziej odżywione.
  • pozbywamy się zalegającego martwego naskórka, który blokuje dostęp substancji odżywczych do mieszków włosowych i nie pozwala wcierkom działać na 100%
  • już 3-4 minutki takiego masażu to niesamowite odprężenie dla całego ciała i umysłu.

Jak go wykonać?

Opuszkami palców
Jest to metoda którą stosuję codziennie. Wystarczy wykonywać okrężne ruchy opuszkami palców delikatnie uciskając. Nie drapiąc! W dotarciu do skóry głowy pomoże przechylenie głowy do przodu by włosy spokojnie opadły i nie przeszkadzały nam w masażu.
Szczotką 
Dziewczyny bardzo sobie chwalą masaż szczotką Tangle Teezer, jednak mi osobiście ta szczotka nie odpowiada pod żadnym kątem, ponieważ jej igiełki są zbyt ostre dla moich delikatnych włosów i skóry głowy. Szczotka ta będzie dobrym rozwiązaniem dla osób z grubszymi i gęstszymi włosami. Dla osób o delikatnych włosach i skórze głowy najlepsza będzie delikatna szczotka z włosia, np. dzika. 
Masażerem
Mam nadzieję, że już każdy widział to cudowne dzieło człowieka. Sięgam po niego gdy tylko na niego spojrzę. Pierwsze muśnięcia tym masażerem aż mnie paraliżują, jest to niesamowicie przyjemne uczucie, zwłaszcza, gdy to ktoś inny wykonuje Ci nim masaż :D. Jeśli łatwo plączą wam się włosy to polecam przeczesać włosy po kilku muśnięciach tą "trzepaczką". Kupić go możemy w chyba każdym chińczyku i sklepach typu Tiger.
Najlepiej, gdy masaż idzie w parze z jakimś odżywczym produktem. Aplikacja wcierki/oleju/maski tuż przed jego wykonaniem sprawi, że substancje aktywne wchłoną się szybciej i dokładniej.


Wykonujecie masaż skóry głowy regularnie? 😊
Pozdrawiam! 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka